Dzisiaj jest: 16 grudnia 2017 | | Parafia na Facebooku | Ustaw jako stronę startową | Numer konta

Archiwa kategorii ‘Bez kategorii’

Gru

Bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił święceń kapłańskich diakonowi Michałowi Zasowskiemu w kościele pw. św. Zofii w Bodzechowie.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi Mszę św., podczas której bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił święceń kapłańskich, koncelebrowali kapłani z zarządu i wychowawcy seminarium, księża z dekanatu szewieńskiego oraz kapłani – przyjaciele kandydata do święceń. We wspólnej modlitwie uczestniczyli alumni seminarium, rodzina oraz bliscy diakona Michała, harcerze i młodzież z miejscowej szkoły oraz wierni z parafii. Liturgię Mszy św. uświetniły śpiewem chór parafialny z Bodzechowa „Bel Canto” oraz chór dziecięcy „Złote Nutki”. Więcej »

Kwi

Triduum paschalne to najbardziej przejmujacy czas w kalendarzu liturgicznym Kościoła. Wielki Czwartek – ustanowienie Eucharystii, Wielki Piatek – męka i śmierć Jezusa Chrystusa, Wielka Sobota – liturgia światła i wody z porankiem Zmartwychwstania, przeżywane na nowo w liturgii, pozwalają zjednoczyć się z Bogiem. Celebrację rozpoczynamy codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy!

Sty

bez tytułuDziękuję wszystkim wiernym z parafii św. Zofii i św. Stanisława Kostki w Bodzechowie i zaprzyjaźnionym osobom i instytucjom w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicy  za wspólne poszukiwanie Chrystusa w drugim człowieku. Wśród Was, z przyjacielską troską ks. proboszcza Cezarego Zybały i pod opieką św. O. Pio, dojrzewałem do posługi, do której zaprosił mnie ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz w Caritas Diecezji Sandomierskiej. Dziękując za ten wspaniały czas spędzony wśród Was, proszę o modlitewną pamięć w podejmowanych obowiązkach.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z serca błogosławię.
Z Panem Bogiem.
ks. Krzysztof Tryk

Sty

15967178_1203557763062920_890425902_oPomimo siarczystego mrozu wiele dzieci wraz z rodzicami uczestniczyło już po raz trzeci w Orszaku Trzech Króli w naszej parafii. Spotkanie rozpoczęło się przy szopce betlejemskiej obok kościoła św. Zofii. W zwartym szyku wyruszyliśmy do świątyni św. O. Pio aby oddać pokłon małemu Jezusowi. Nie zabrakło aniołów, pastuszka z krówką, a najwięcej było króli. Niesiono również dary dla Jezusa, które złożono u stóp Świętej Rodziny z Dzieciątkiem.

• Msze święte

- w niedzielę i uroczystości:

- w święta:

- w dni powszednie: