Dzisiaj jest: 23 czerwca 2018 | | Parafia na Facebooku | Ustaw jako stronę startową | Numer konta

Archiwa kategorii ‘Bez kategorii’

Maj

Razem z grupą młodzieży z naszej parafii ks. Michał wyjechał na świętowanie 200 lecia Diecezji Sandomierskiej. Spotkanie trwało od 29 kwietnia do 1 maja.
Zapraszamy na relacje w poniższych mediach:

Jubileusz Młodych Diecezji Sandomierskiej

Z sercem przed Panem

Kościół domem otwartym dla każdego

Musicie zawalczyć o swoje życie

Mar

W tradycji Kościoła Wielki Czwartek upamiętnia Ostatnią Wieczerzę, podczas której Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Dlatego też w liturgii w ten dzień mogą się odbyć tylko dwie Msze Święte. Rano w bazylikach katedralnych w każdej diecezji odbyły się pod przewodnictwem księży Biskupów Msze Krzyżma, podczas której Ordynariusz święci oleje przeznaczone do sakramentów: Chrztu, Namaszczenia Chorych i Kapłaństwa. Podczas tej liturgii w koncelebrze jest sporo kapłanów, którzy w tym wyjątkowym dniu odnawiają swoje przyrzeczenia ze święceń kapłańskich.

Byliśmy tam także i my wraz z ministrantami z naszej parafii.

Drugą mszą, która może się odbyć w Wielki Czwartek jest Msza Wieczerzy Pańskiej, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian dzisiaj (29 marca) o godz 1700. Ta msza jest wyjątkową pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Ta liturgia rozpoczyna obchód Świętego Triduum Paschalnego, które jest największym świętem chrześcijaństwa.

Mar

Dzieci hebrajskie witały Pana Jezusa w Jerozolimie. My również chcemy Go przywitać palmami w naszej świątyni. Zapraszamy na poświęcenie palm na każdej mszy świętej, ale szczególnie uroczyście przeżyjemy Niedzielę Palmową  na mszy św. o godz. 11.00. Dzieci z palmami gromadzą się 15 minut wcześniej. Nagrodą dla dzieci z palmami będzie Baranek Wielkanocny. Zapraszamy do udziału!

Mar

W piątek Drogą Krzyżową rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Łukasz z parafii św. Michała w Ostrowcu Św. Spowiedź w sobotę od godz. 9.00 do 11.30 i od 15.00 do 17.00. Msze św.z nauka rekolekcyjną w sobotę o godz. 9.00 i 17.00 W niedzielę nauka rekolekcyjna na każdej mszy św. Zapraszamy!

• Msze święte

- w niedzielę i uroczystości:

- w święta:

- w dni powszednie: