Dzisiaj jest: 20 września 2018 | | Parafia na Facebooku | Ustaw jako stronę startową | Numer konta

Archiwa kategorii ‘Duszpasterstwo’

Mar

Od wieków na tydzień przed niedzielą Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną też Niedzielą Palmową. Tego dnia wierni gromadzą się w kościele na liturgii z pięknie zdobionymi palmami. Również i w naszej wspólnocie jest żywa tradycja święcenia palm, stąd wiele dzieci wraz z rodzinami przybyło na tę uroczystość.

Liturgia, pod przewodnictwem ks. Proboszcza, rozpoczęła się przywitaniem przez celebransa przybyłych wiernych. Następnie po wyjaśnieniu tradycji Niedzieli Palmowej, odczytano Ewangelię o uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Ks. Proboszcz poświęcił palmy.

Podczas liturgii słowa, odczytano relację Męki Pańskiej z Ewangelii wg św. Marka z podziałem na role.

Niedziela Palmowa rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na najważniejsze dni w roku: Święte Triduum Paschalne:

WIELKI CZWARTEK

Msza Wieczerzy Pańskiej – 17:00

Czuwanie przy „ciemnicy” do 20:00

WIELKI PIĄTEK

Czuwanie przy „ciemnicy” od 8:00

Droga Krzyżowa, prowadzona przez uczniów klasy III naszej szkoły – 11:00

Liturgia Męki Pańskiej – 17:00

Czuwanie przy „grobie Pańskim” do 22:00

WIELKA SOBOTA

Czuwanie przy „grobie Pańskim” od 8:00

Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 11.00

WIELKA NOC

Wigilia Paschalna – sobota 18:00

Czuwanie przy „grobie Pańskim” do godz 22:00

Msza Święta z Procesją rezurekcyjną  – Niedziela Wielkanocna – 6:00

Msze Święte – 9:00, 11:00, 17:00

Mar

Przez trzy ostatnie dni dzieci, młodzież i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie im. Walentego Stefańskiego z oddziałem gimnazjalnym uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych. Dzieci mogły dowiedzieć się o Bożej Miłości, o grzechu i o sakramencie Eucharystii. podczas tych trzech dni mogliśmy przeżyć Drogę Krzyżową, nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi. Wielkopostne zmagania zostały zwieńczone Mszą Świętą, przy asyście tutejszych ministrantów oraz chóru dziecięcego „Złote nutki”.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Szkoły: Panu Konradowi Żelazowskiemu za umożliwienie dzieciom udziału w rekolekcjach. Pani Małgosi Matyjasek, ka pomoc w organizacji, Pani Ani Wieczorek i Pani Monice Gryzka za oprawę muzyczną, oraz wszystkim wychowawcom i nauczycielom za opiekę nad uczniami.

Lis

wsdKażdy młody człowiek staje przed decyzją jak pokierować swoim życiem, w którą drogę pójść. Czy kroczyć za Jezusem jako kapłan, brat lub siostra zakonna. czy może być mężem albo żoną? Może w samotności iść przez życie. Z pomocą młodym mężczyznom ze szkół ponadgimnazjalnych, studentom i dorosłym przychodzi Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu. W dniach 5-7 grudnia będzie można spotkać się w gronie wspaniałych młodzieńców, którzy na poważnie zadają sobie pytanie, co chcą w życiu robić.
Młode dziewczęta mają też swoje spotkania i skupienia. O szczegóły można zapytać swoich księży.

Lis

Zdjęcie0017Harcerze z bodzechowskiej drużyny Iskra włączyli się w Akcję Znicz, sprzedając znicze przed cmentarzem parafialnym. Jednocześnie żywa jest pamięć o osobach, które w środowisku lokalnym pozostawiły po sobie wiele wspomnień i przeżyć. Jedną z takich osób jest śp. Jerzy Grządziel – wieloletni dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie.

• Msze święte

- w niedzielę i uroczystości:

- w święta:

- w dni powszednie: