Dzisiaj jest: 20 września 2018 | | Parafia na Facebooku | Ustaw jako stronę startową | Numer konta

Sakramenty i sakramentalia

• Chrzest

• Rodziców, którzy planują ochrzcić dziecko zapraszamy do kancelarii parafialnej z aktem urodzenia dziecka. Prosimy zadbać, aby rodzice chrzestni byli  wierzącymi i praktykującymi katolikami (nie mogą być nimi m.in. osoby żyjące w związku niesakramentalnym).
  • I Komunia Święta

• W każdą drugą niedzielę miesiąca Msza Święta i spotkanie dla rodziców w kościele św. O. Pio przy parafii św. Zofii i św. Stanisława Kostki w Bodzechowie o godz. 11:00.
  • W soboty przed drugimi niedzielami miesiąca dzieci przygotowujące się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej przychodzą na próby śpiewu na salkę parafialną o godz. 13:00
  • Dzieci przygotowujące się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej uczestniczą w każdą niedzielę we Wszy Świętej, co potwierdzone będzie przez zbierane ziarenka. (Ziarenka należy gromadzić i zachowywać do wglądu Pani Katechetki i Księdza.)
  • Poświęcenia: (różaniec, medaliki, książeczki rodzice z trójek klasowych nabywają we współpracy z księdzem Michałem)
    • 14 października 2018 r., 11:00 – poświęcenie różańców
    • 9 grudnia 2018 r., 11:00 – poświęcenie medalików
    • 2 Lutego 2019 r., 17:00 – procesja ze świecami i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
    • 10 lutego 2019 r., 11:00 – poświęcenie książeczek
  • W październiku Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej przygotowują nabożeństwa różańcowe (razem z Panią Katechetką Małgosią) w każdy poniedziałek o godz. 16:30.
  • Dokumenty:
    • Jeżeli dziecko przyjmowało sakrament chrztu w innej parafii niż w św. Zofii i św. Stanisława Kostki w Bodzechowie, to bardzo proszę dostarczyć Metrykę chrztu dziecka do końca listopada 2018 r.. (Bez tego dokumentu nie jest możliwe dopuszczenie do jakiegokolwiek sakramentu, w tym do I Komunii Świętej)
    • Jeżeli Państwo mieszkają poza terenem parafii św. Zofii i św. Stanisława Kostki w Bodzechowie to proszę dostarczyć zgodę proboszcza parafii, na terenie której Państwo mieszkają na Pierwszą Komunię Świętą poza parafią zamieszkania.
    • Dodatkowo proszę zapoznać się z „Deklaracją rodziców” (do nabycia u ks. Michała) i czytelnie uzupełnić obie strony i złożyć wszystkie dokumenty do ks. Michała Zasowskiego do 14 października 2018 r.
  • Terminy:
    •  – Pierwsza Spowiedź dzieci.
    • 12 maja 2019 r. godz 11:00 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej
    • 13 maja – 19 maja 2019 r. godz 16:30 – Biały Tydzień.
    • 18 maja – pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Kałkowa.
  • Bardzo proszę pomóc dzieciom w nauce modlitw, i „małego katechizmu”.
  • Bierzmowanie

Kandydatów do bierzmowania obowiązuje niedzielna msza św., uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych, roratach, drogach krzyżowych, nabożeństwach majowych, spotkaniach do bierzmowania. Szczegóły u ks. Michała.

• Spotkania do bierzmowania odbywają się w IV Niedziele miesiąca podczas mszy św. o godz. 17.00 oraz po niej. Obecność obowiązkowa
  • Należy uzupełnić i podpisać deklarację kandydata do sakramentu bierzmowania
  • Należy zapoznać się z obowiązkami kandydata do sakramentu bierzmowania
  • Należy nabyć indeks kandydata do sakramentu bierzmowania oraz katechizm bierzmowanych (informacje u ks. Michała )
  • Małżeństwo

• Narzeczeni zgłaszają się przynajmniej 3 mies. przed planowanym terminem ślubu do kancelarii parafialnej. Prosimy zabrać ze sobą dowody osobiste, aktualną metrykę  chrztu św. i zaświadczenie o przyjęciu sakramentu bierzmowania (jeśli  te sakramenty były przyjęte poza parafią Bodzechów), zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Można dostarczyć także dokumenty z USC jeśli ma to być ślub konkordatowy.
  • Pogrzeb katolicki

• Zgłaszając się w sprawie pogrzebu prosimy zabrać ze sobą akt zgonu zmarłego oraz zaświadczenie dla administratora cmentarza zezwalające na pochowanie zmarłego (jeśli zmarły ma być pochowany na cmentarzu parafialnym w Bodzechowie).
  • Namaszczenie chorych

•  Do chorych udajemy się systematycznie w pierwszą sobotę miesiąca w godz. 9.00-11.00. Chorych można zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Do chorego, w zagrożeniu życia, pragnącego pojednać się z Panem Bogiem udajemy się o każdej porze.

• Sakrament pokuty i pojednania

Spowiedź św. podczas każdej mszy św.

Dla rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

• Msze święte

- w niedzielę i uroczystości:

- w święta:

- w dni powszednie: