Dzisiaj jest: 16 grudnia 2017 | | Parafia na Facebooku | Ustaw jako stronę startową | Numer konta

Sakramenty i sakramentalia

• Chrzest

• Rodziców, którzy planują ochrzcić dziecko zapraszamy do kancelarii parafialnej z aktem urodzenia dziecka. Prosimy zadbać, aby rodzice chrzestni byli  wierzącymi i praktykującymi katolikami (nie mogą być nimi m.in. osoby żyjące w związku niesakramentalnym).
  • I Komunia Święta

• Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się w I niedziele miesiąca, zawierają uczestnictwo w mszy św. dla dzieci o godz. 10.00 oraz katechezę sakramentalną i informacje organizacyjne. Zapraszamy dzieci z rodzicami w niedziele i uroczystości na mszę „10-tkę”.
  • Bierzmowanie

Kandydatów do bierzmowania obowiązuje niedzielna msza św., uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych, roratach, drogach krzyżowych, nabożeństwach majowych, spotkaniach do bierzmowania. Szczegóły u ks. katechety.

• Spotkania do bierzmowania odbywają się w I Piątki miesiąca podczas mszy św. o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
  • Małżeństwo

• Narzeczeni zgłaszają się przynajmniej 3 mies. przed planowanym terminem ślubu do kancelarii parafialnej. Prosimy zabrać ze sobą dowody osobiste, aktualną metrykę  chrztu św. i zaświadczenie o przyjęciu sakramentu bierzmowania (jeśli były przyjęte poza parafią Bodzechów), zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego. Można dostarczyć także dokumenty z USC jeśli ma być to ślub konkordatowy (dokument ten jest ważny 6 miesięcy).
  • Pogrzeb katolicki

• Zgłaszając się w sprawie pogrzebu prosimy zabrać ze sobą akt zgonu zmarłego oraz zaświadczenie dla administratora cmentarza zezwalające na pochowanie zmarłego (jeśli zmarły ma być pochowany na cmentarzu parafialnym w Bodzechowie).
  • Namaszczenie chorych

•  Do chorych udajemy się systematycznie w pierwszy piątek miesiąca w godz. 9.00-11.00. Chorych można zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Do chorego, w zagrożeniu życia, pragnącego pojednać się z Panem Bogiem udajemy się o każdej porze.

• Sakrament pokuty i pojednania

Spowiedź św. podczas każdej mszy św.

• Msze święte

- w niedzielę i uroczystości:

- w święta:

- w dni powszednie: